Veeam’den Ingenico Türkiye’ye BT Desteği

Veeam Software, Ingenico Türkiye’nin, işletmelerin ticari hizmet süreçlerine yardımcı olan sistemlerinin yönetiminde Veeam Availability Suite’i tercih ettiğini duyurdu.

Veeam, Ingenico Türkiye’nin müşterilerinin Ingenico yazarkasa POS’lardan hızlı, sorunsuz ve güvenilir bir şekilde işlem yapmasına yardımcı olarak, gelişen Yazarkasa POS pazarındaki BT operasyonlarına destek sağlamış oluyor.

Ingenico Türkiye halihazırda çok sayıda firmaya kapsamlı satış noktası (POS) terminalleri ve ödeme hizmetleri sağlıyor. Ingenico Türkiye, gün geçtikçe genişleyen YazarkasaPOS pazarında hizmet sunmaya devam edebilmek ve etkinliğini sürdürebilmek için ödeme ekosistemini destekleyen BT platformunun her zaman erişilebilir olmasını sağlamak zorunda. Bu platform, Güvenilir Hizmet Yöneticisi (TSM) olarak adlandırılıyor. Platformun erişilebilirliği ve iş sürekliliğinin sağlanabilmesi müşterilere sunulan hizmetlerin devamı için çok önemli.

Ingenico Türkiye platform BT yöneticisi Ercan Erol, “Kesintisiz çalışırlığı iyileştirmenin en iyi yolu eski yedekleme çözümümüzü değiştirmekti,” diyor. “Eskiden Yyedekleme 15 saat sürüyordu. Gece yedek almaya başlarsak sabaha kadar sürüyor ve bu durum POS terminallerinin güncellenmesi dahil olmak üzere üretim ortamındaki kritik süreçleri yavaşlatıyordu. Kurtarma da benzer şekilde yavaştı.”

Erol ve iş arkadaşları araştırmaları sonucunda iki çözüm belirledi: Bunlardan biri Veeam Availability Suite idi.

Erol şöyle diyor; “Halihazırda kullandığımız geleneksel yedekleme çözümlerinin yönetimi zordu. Dolayısıyla “Neden bu şekilde devam edelim ki? “ diye düşündük. Veeam’in çözümü kullanımı kolay, hızlı ve güvenilir. Veeam bir veri yönetimi çözümünden beklediğiniz her şeyi, hatta daha fazlasını sunuyor.”

Veeam, Güvenilir Hizmet Yöneticisi (TSM) platformunun kesintisiz erişilebilir olmasını sağlayarak Ingenico Türkiye’nin firmalarla yaptığı SLA’lara uymasına yardımcı oluyor. Ayrıca Ingenico Türkiye’nin yedekleme sürelerini yüzde 77 azaltmayı (15 saatten 3,5 saate) ve iki önemli özelliği (Instant VM Recovery ve Instant File-Level Recovery -Anında Dosya Seviyesinde Kurtarma-) sayesinde kurtarma hızını beş kat artırmayı da başardı. Veeam ayrıca firmaların kredi kartı, banka kartı ve nakit kart işlemlerinin güvenliğini optimize etmek üzere takip etmesi gereken bir dizi prosedürden oluşan PCI DSS ile uyumluluğu da destekliyor. Veeam’in yerleşik, uçtan uca AES 256 bit şifreleme özelliği kart sahiplerine ait kişisel bilgilerin yasa dışı kullanımına karşı koruma sağlamak üzere firmalara yardımcı oluyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*